zaterdag 1 juli 2000
Op basis van het onderzoek gedurende de afgelopen jaren kan worden geconcludeerd dat NIRS toepasbaar is voor de bepaling van droge stof, suiker en merg in de brij. Met de huidige apparatuur is het echter niet mogelijk om alfa-aminostikstof en WIN betrouwbaar in brij te bepalen. Het onderzoek in 1999 toont aan dat dit wellicht wel mogelijk is in perssap.
Contact:
Toon Huijbregts
Uitgave: IRS Jaarverslag 1999
Publicatie:
Naast de suikerbietenteelt is het IRS ook actief in onderzoek en voorlichting voor de cichoreiteelt. Het onderzoek is onder andere gericht op de onkruidbestrijding, rassen en zaadkwaliteit. Alle informatie over de cichoreiteelt, zoals actuele berichten en teeltinformatie, is te vinden op www.cichorei.nl.
Jaarlijks stelt het IRS een verslag op waarin het onderzoek van het suikerbieteninstituut wordt beschreven. Het verslag is voor iedereen beschikbaar op de site van het IRS. DWe nodigen u graag uit om het verslag te lezen, maar willen uw nieuwsgierigheid vast prikkelen met een video met enkele belangrijke punten uit het onderzoek van 2019.
De lijst van in suikerbieten toegelaten gewasbeschermingsmiddelen is geactualiseerd en is te raadplegen op onder andere de IRS-site: www.irs.nl/toelatingssituatie. Deze lijst wordt geactualiseerd door de BO Akkerbouw.