maandag 1 juli 2002
Het is van groot belang dat bietentelers de bieten zo optimaal mogelijk met stikstof bemesten. Indien er in het groeiseizoen veel neerslag valt, rijzen er vragen over het nut van een aanvullende stikstofbemesting. Uit onderzoek bleek dat extra aanvoer van veel water in een korte tijd in juni 2001 een negatieve invloed had op met name wortelopbrengst en WIN. Dit was echter niet het gevolg van stikstofverliezen uit de bodem.
Contact:
Peter Wilting
Uitgave: IRS Jaarverslag 2001
Publicatie:
Naast de suikerbietenteelt is het IRS ook actief in onderzoek en voorlichting voor de cichoreiteelt. Het onderzoek is onder andere gericht op de onkruidbestrijding, rassen en zaadkwaliteit. Alle informatie over de cichoreiteelt, zoals actuele berichten en teeltinformatie, is te vinden op www.cichorei.nl.
Jaarlijks stelt het IRS een verslag op waarin het onderzoek van het suikerbieteninstituut wordt beschreven. Het verslag is voor iedereen beschikbaar op de site van het IRS. DWe nodigen u graag uit om het verslag te lezen, maar willen uw nieuwsgierigheid vast prikkelen met een video met enkele belangrijke punten uit het onderzoek van 2019.
De lijst van in suikerbieten toegelaten gewasbeschermingsmiddelen is geactualiseerd en is te raadplegen op onder andere de IRS-site: www.irs.nl/toelatingssituatie. Deze lijst wordt geactualiseerd door de BO Akkerbouw.