donderdag 22 juli 2010
Op dit moment zijn er geen mogelijkheden om emelten chemisch te bestrijden. Pillenzaad met insecticide (speciaal pillenzaad) werkt niet of slechts nauwelijks. Lees in dit artikel meer over de levenscyclus van emelten en hoe schade beperkt kan worden.
Contact:
Elma Raaijmakers
Vakblad: Cosun Magazine, juli 2010, nr. 5
Publicatie:
De bladluiskaart geeft inzicht in de overschrijding van schadedrempels op bietenpercelen in Nederland. Doel hiervan is schade door vergelingsziekte te beperken. Klik op de kaart om de pagina te openen.
Wordt de kaart niet goed weergegeven, klik dan op deze link.
Naast de suikerbietenteelt is het IRS ook actief in onderzoek en voorlichting voor de cichoreiteelt. Het onderzoek is onder andere gericht op de onkruidbestrijding, rassen en zaadkwaliteit. Alle informatie over de cichoreiteelt, zoals actuele berichten en teeltinformatie, is te vinden op www.cichorei.nl.
De lijst van in suikerbieten toegelaten gewasbeschermingsmiddelen is geactualiseerd en is te raadplegen op onder andere de IRS-site: www.irs.nl/toelatingssituatie. Deze lijst wordt geactualiseerd door de BO Akkerbouw.