maandag 12 september 2011
Ieder jaar krijgen we bij de IRS-bietenkliniek meerdere bieten binnen met problemen door bietencysteaaltjes, zo ook in 2011. Deze hadden kunnen worden voorkomen door te kiezen voor een partieel resistent bietenras, zoals Bever, Constantina KWS of Theresa KWS. Deze rassen zijn financieel rendabel vanaf 150 eieren en larven van het witte bietencysteaaltje per 100 ml grond. Of ze ook inzetbaar zijn tegen het geel bietencysteaaltje is nog de vraag: dat onderzoeken we momenteel.
Contact:
Elma Raaijmakers
Vakblad: Cosun Magazine, september 2011, nr. 4
Publicatie:
Naast de suikerbietenteelt is het IRS ook actief in onderzoek en voorlichting voor de cichoreiteelt. Het onderzoek is onder andere gericht op de onkruidbestrijding, rassen en zaadkwaliteit. Alle informatie over de cichoreiteelt, zoals actuele berichten en teeltinformatie, is te vinden op www.cichorei.nl.
Jaarlijks stelt het IRS een verslag op waarin het onderzoek van het suikerbieteninstituut wordt beschreven. Het verslag is voor iedereen beschikbaar op de site van het IRS. DWe nodigen u graag uit om het verslag te lezen, maar willen uw nieuwsgierigheid vast prikkelen met een video met enkele belangrijke punten uit het onderzoek van 2019.
De lijst van in suikerbieten toegelaten gewasbeschermingsmiddelen is geactualiseerd en is te raadplegen op onder andere de IRS-site: www.irs.nl/toelatingssituatie. Deze lijst wordt geactualiseerd door de BO Akkerbouw.