dinsdag 12 februari 2019
In Boerderij is een artikel van Luuk Meijering gepubliceerd over (bodem)insectenbestrijding in suikerbieten. De basis hiervoor was een interview met IRS-onderzoeker Elma Raaijmakers en informatie op onze site. In het artikel gaat Luuk in op waar een teler op moet letten en waarmee rekening gehouden moet worden in de teelt van suikerbieten in 2019.
Contact:
Elma Raaijmakers
Uitgave: 12-02-2019
Vakblad: Boerderij jrg.104, nr. 20, pag. 48-51, 12-02-2019
Publicatie:
Naast de suikerbietenteelt is het IRS ook actief in onderzoek en voorlichting voor de cichoreiteelt. Het onderzoek is onder andere gericht op de onkruidbestrijding, rassen en zaadkwaliteit. Alle informatie over de cichoreiteelt, zoals actuele berichten en teeltinformatie, is te vinden op www.cichorei.nl.
Jaarlijks stelt het IRS een verslag op waarin het onderzoek van het suikerbieteninstituut wordt beschreven. Het verslag is voor iedereen beschikbaar op de site van het IRS. DWe nodigen u graag uit om het verslag te lezen, maar willen uw nieuwsgierigheid vast prikkelen met een video met enkele belangrijke punten uit het onderzoek van 2019.
De lijst van in suikerbieten toegelaten gewasbeschermingsmiddelen is geactualiseerd en is te raadplegen op onder andere de IRS-site: www.irs.nl/toelatingssituatie. Deze lijst wordt geactualiseerd door de BO Akkerbouw.