maandag 23 juni 2014
Vijf bladschimmels kunnen in suikerbieten veel schade veroorzaken. Zo kan dit bij stemphylium en cercospora tot meer dan 40% oplopen. De mate van schade is afhankelijk van het tijdstip van infectie en de mate van aantasting. Hoe zwaarder het gewas aangetast is hoe meer schade er ontstaat. Opbrengstderving voorkomen is de insteek van de bladschimmelbestrijding.
Contact:
Bram Hanse
Uitgave: 24-06-2014
Vakblad: IRS Informatie in Cosun Magazine, juni 2014, nr. 3
Publicatie:
De bladluiskaart geeft inzicht in de overschrijding van schadedrempels op bietenpercelen in Nederland. Doel hiervan is schade door vergelingsziekte te beperken. Klik op de kaart om de pagina te openen.
Wordt de kaart niet goed weergegeven, klik dan op deze link.
Naast de suikerbietenteelt is het IRS ook actief in onderzoek en voorlichting voor de cichoreiteelt. Het onderzoek is onder andere gericht op de onkruidbestrijding, rassen en zaadkwaliteit. Alle informatie over de cichoreiteelt, zoals actuele berichten en teeltinformatie, is te vinden op www.cichorei.nl.
De lijst van in suikerbieten toegelaten gewasbeschermingsmiddelen is geactualiseerd en is te raadplegen op onder andere de IRS-site: www.irs.nl/toelatingssituatie. Deze lijst wordt geactualiseerd door de BO Akkerbouw.